Results Archive 11-12 Season

Please select the date you would like to view.

October November December January February March
16th Greenhill Trophy 6th Points 4th Presidents Cup NO SAILING 5th Points/Crews 4th Points
23rd Tri-Icicle 13th Points 11th Points/Crews 8th Brundish Cup 12th Martin Dugdale Trophy 11th Ramuz Trophy
30th Singlehanded Open/Points 20th Yeoman Open 18th Points 15th Points 19th Points 18th End of Season Regatta
  27th Kookaburra Trophy 26th Boxing Day 22nd Points/Ladies 26th Points  
    29th Points  

October

16th - Greenhill Trophy

Greenhill Trophy

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Kookaburra Y75 R & P Claxton
2nd Rebel Queen R12 J Galloway & K West
3rd Swallow RK8 G & J Williams
4th Charlie Brown Y163 G Jewell & K Rout
5th Misty Morning Y104 B Mann & A Fryer
6th Thistle Doo Y66 R Angier & Crew
7th Hornet Y&B 133 P Roney & P Gibbs
8th Silver Cloud Y&B 74 K Saunders & Crew

Bees Autumn Trophy (Return leg)

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Kookaburra Y75 R & P Claxton
2nd Misty Morning Y104 B Mann & A Fryer
3rd Rebel Queen R12 K West & J Galloway
4th Charlie Brown Y163 G Jewell & K Rout
5th Swallow RK8 G & J Williams
6th Thistle Doo Y66 R Angier & Crew
7th Silver Cloud Y&B 74 K Saunders & Crew

Back to Top

23rd - Tri-Icicle

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Fire Opal Yeoman Y67 R Whitefoot
2nd Cordon Rouge Cruiser 384 D Thompson
3rd Lavinia Yeoman Y32 S Dugdale
4th Kookaburra Yeoman Y75 R Claxton
5th Amantani Cruiser 379 M Partridge
6th Zingara Cruiser 30 R Dugdale
7th Moonshadow Cruiser 369 C Bunn
8th Sabrina 2 Cruiser 152 T Holmes
9th Catspaw Cruiser 244 B Wilkins
10th Two C Sons Yeoman 70 P Clarke
11th Charlie Brown Yeoman 163 G Jewell
12th Brigand Cruiser 390 C Brown
13th Rushmere Cruiser 208 R Harris
14th Topaz Yeoman Y4 G Ross
15th Misty Morning YeomanY104 B Westgate
16th Blue Ripple Yeoman Y173 J Buntin
17th One 4 the Road Wayfarer W10188 K Priest
18th Wandering Rose Cruiser 368 G Salt
19th Chalkhill Blue Y&B 96 E Goodyear
20th Rebel H Rebel R14 C Facey
21st Pixie Cruiser 151 A Lincoln
22nd Rebel Queen Rebel R12 K West
23rd Martlet Cruiser 122 H Franzen
24th Pandora 3 Cruiser 169 P Smith
25th Mariliyn Anne Cruiser 202 P Dring
26th Rainbow Trout Punt 75 T Vincent
27th Laser L119289 J Galloway
28th White Ermine Y&B 82 M Jones
29th Annie Cruiser 225 A Hamilton
30th Rhapsody Wayfarer W8371 J Windley
31st Happy Wanderer Wanderer 1099 S Hibbert

Trophy Winners

Trophy Winner
Fol O Me Trophy for Overall Winner Yeoman Y67 Fire Opal- R Whitefoot
Crystal Decanter for Cruisers Cruiser 384 Cordon Rouge - D Thompson
Yeoman Trophy Yeoman 67, Fire Opal- R Whitefoot
Charlie Brown Trophy for mixed keelboats Yare & Bure 96, Chalkhill Blue- E Goodyear
Boats & Bits Trophy for Dinghies Wayfarer 10188, One 4 the Road- K Priest

Back to Top

30th - Single handed open/Points

Single Hander Open - Race 1

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Love Gun L198785 J Dugdale
2nd L119289 J Galloway
3rd Catch 22 Solo 2340 J Patience
4th Hannah L1464 20 R Dugdale

Single Hander Open - Race 2

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Love Gun L198785 J Dugdale
2nd L119289 J Galloway
3rd Catch 22 Solo 2340 J Patience
4th Hannah L146420 R Dugdale
5th L149617 L Drew

Single Hander Open - Race 3

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Love Gun L198785 J Dugdale
2nd L119289 J Galloway
3rd Catch 22 Solo 2340 J Patience
4th Hannah L146420 R Dugdale
5th L149617 L Drew

Single Hander Open - Overall Results

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Love Gun L198785 J Dugdale
2nd L119289 J Galloway
3rd Catch 22 Solo 2340 J Patience
4th Hannah L146420 R Dugdale
5th L149617 L Drew

Points

10.45

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Tanskey Y9 T & A Fields
2nd Moonstone Y133 P Marriott & R McKean
3rd Out of the Blue Y34 S Cliffe & C Hanson
4th Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
5th Charlie Brown Y163 G Jewell & K Rout
Retired Kookabura Y75 P & R Claxton

12.05

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Moonstone Y133 P Marriott
2nd Ot of the Blue Y34 S Cliffe & C Hanson
3rd Kookaburra Y75 P & R Claxton
4th Kttiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
5th Charlie Brown Y163 G Jewell & K Rout
6th Tanskey Y9 T & A Fields

13.45

Position Boat Name Sail Number Crew
1st      
2nd

Back to Top

November

6th - Points

10.45

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Out of the Blue Y34 S Cliffee & C Hanson
2nd Kookaburra Y75 R & P Claxton
3rd Misty Morning Y104 B Westgate & A Fryer
4th Topaz Y4 G Ross & S Dixon
5th Kittiewake Y103 I Hanson & Q Stewart
6th Blue Ripple Y173 J Buntin & R Whitefoot
7th Moonstone Y133 P Marriott & R McKean
8th Charlie Brown Y163 G Jewell & K Rout
9th Soliatire Y38 P Goodman & D Angier
10th Sunbeam Y100 M & F Holmes
11th Voyager y130 J Bennett & P Betts

10.50

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Love Gun Laser 198785 J Dugdale
2nd Laser 119289 J Galloway
3rd Hannah Laser 146420 J Patience
4th Laser 88679 K West
5th Happy Wanderer Wanderer 1009
6th Laser 1496 C Drew

12.05

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Topaz Y4 G Ross & S Dixon
2nd Out of the Blue Y34 S Cliffe & C Hanson
3rd Solitaire Y38 D Angier & P Goodman
4th Moonstone Y133 P Marriott & R McKean
5th Misty Morning Y104 B Westgate & A Fryer
6th Blue Ripple Y173 J Buntin & R Whitefoot
7th Kittiewake Y103 I Hanson & Q Stewar t
8th Kookaburra Y75 P & R Claxton
9th Charlie Brown Y163 G Jewell & K Rout
10th Voyager Y130 J Bennett & P Betts

12.10

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Love Gun Laser 198785 J Dugdale
2nd Hannah Laser 146420 J Patience
3rd Laser 119289 J Galloway
4th Laser 88679 K West

13.45

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Solitaire Y38 P Goodman & D Angier
2nd Kittiewake Y103 I Hanson & Q Stewart

13.50

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Love Gun Laser 198785 J Dugdale
2nd Laser 119259 J Galloway
3rd Hannah Laser 146420 J Patience
4th Laser 88679 K West
5th Laser 149614 C Drew

Back to Top

13th - Points

10.45

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Kittiewake Y103 I Hanson & Q Stewart
2nd Topaz Y4 G Ross & S Dixon
3rd Misty Morning Y104 B Westgate & A Fryer
4th Tanskey Y9 T & A Fields
5th Solitaire Y38 P Goodman & R Lake
6th Moonstone Y133 P Marriott & R McKean
7th Kookaburra Y75 R & P Claxton
8th Ziggy Y176 D Moore & Gerald
9th La Sylphide Y56 B & A Green
10th Charlie Brown Y163 G Jewell & K Rout
11th Voyager Y130 J Bennett & P Betts
Retired Blue Ripple Y173 J & R Buntin
DNF Folly Too Y162 P Charlish & Crew

10.50

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Love Gun Laser 198785 J Dugdale
2nd Buzz Splash 813 J Moore
3rd Daisy Laser 88692 K West
Retired Saturn Solo 4694 T Hill

12.05

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Topaz Y4 G Ross & S Dixon
2nd Kookaburra Y75 R & Claxton
3rd Moonstone Y133 P Marriott &R McKean
4th Blue Ripple Y173 J & R Buntin
5th Misty Morning Y104 B Westgate & A Fryer
6th La Sylphide Y56 B & A Green
7th Tanskey Y9 T & A Fields
8th Charlie Brown Y163 G Jewell & K Rout
9th Voyager Y130 J Bennett & P Betts
10th Razzle Dazzle Y120 R Storey & R Elliott
Retired Kittiewake Y103 I Hanson & Q Stewart
Retired Ziggy Y176 D Moore & Gerald

12.10

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Love Gun Laser 198785 J Dugdale
2nd Saturn Solo 4694 T Hill
3rd Buzz Splash 813 J Moore
4th Daisy Laser 88692 K West

13.45

Position Boat Name Sail Number Crew
1st      
2nd
3rd

13.50

Position Boat Name Sail Number Crew
1st      
2nd
3rd

Back to Top

20th - Yeoman Open

There was no racing due to no wind.

Back to Top

27th - Kookaburra Trophy

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Kittiewake Y103 I Hanson & Q Stewart
2nd Topaz Y4 G Ross & S Dixon
3rd Voyager Y130 J Bennett & P Betts
Retired Lavinia Y32 R & J Dugdale

10.55 - Dinghies

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Laser 1987 J Patience
2nd Laser 1192 J Galloway

12.00 - Dinghies

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Laser 1192 J Galloway
2nd Laser 4 C Drew

Back to Top

December

4th - Presidents Cup

Race 1

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Lavinia Y32 R Dugdale & J Patience
2nd Kookaburra Y75 R & P Claxton
3rd Brandy Bottle Y91 P & A Barker
4th Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
5th Misty Morning Y104 B Westgate & A Fryer
6th Shadow Enterprise 608 J Galloway & L Drew
7th Solitaire Y38 P Goodman & M Tinge
8th Charlie Brown Y163 G Jewell & K Rout
9th Sun Beam Y100 M & F Holmes
10th Voyager Y130 J Bennett & P Betts
11th Pipe Dream Y172 R Storey & A Facey
12th Laser 88679 K West
Retired Love Gun Laser 198785 J Dugdale
Retired Laser 149617 C Drew

Race 2

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Misty Morning Y104 B Westgate & A Fryer
2nd Love Gun Laser 198785 J Dugdale
3rd Brandy Bottle Y91 P & A Barker
4th Kookaburra Y75 R & P Claxton
5th Lavinia Y32 R Dugdale & J Patience
6th Charlie Brown Y163 G Jewell & K Rout
7th Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
8th Shadow Enterprise 608 J Galloway & L Drew
9th Laser 88679 K West
Retired Solitaire Y38 P Goodman & M Tinge

Race 3

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Lavinia Y32 R D ugdale & J Patience
2nd Love Gun Laser 198785 J Dugdale
3rd Kookaburra Y75 R & P Claxton
4th Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
5th Misty Morning Y104 B Westgate & A Fryer
6th Brandy Bottle Y91 P & A Barker
7th Shadow Enterprise 608 J Galloway & L Drew
8th

Overall Results

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Lavinia Y32 R Dugdale & J Patience
2nd Love Gun Laser 198785 J Dugdale
3rd Kookaburra Y75 R & P Claxton
=4th Misty Morning Y104 B Westgate & A Fryer
=4th Brandy Bottle Y91 P & A Barker
6th Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
7th Shadow Enterprise 608 J Galloway & L Drew
8th Charlie Brown Y163 G Jewell & K Rout
9th Laser 88679 K West
DNQ Voyager Y130 J Bennett & P Betts
DNQ Solitaire Y38 P Goodman & M Tinge
DNQ Sun Beam Y100 M & F Holmes
DNQ Pipe Dream Y172 R Storey & A Facey
DNQ Laser 149617 C Drew

Back to Top

11th - Points/Crews

10.45

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Topaz Y4 G Ross & S Dixon
2nd Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
3rd Blue Ripple Y173 J Buntin & R Whitefoot
4th Brandy Bottle Y91 P Barker & T Whiting
5th Moonstone Y133 P Marriott & R MacKean
6th Solitaire Y38 D Angier & A Gallant
7th Misty Morning Y104 B Westgate & A Fryer
8th Out of the Blue Y34 S Cliffe & C Hanson
9th Charlie Brown Y163 G Jewell & K Rout
10th Voyager Y130 J Bennett & P Betts
11th Folly Too Y162 P Charlish & V Keen

12.05

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Out of the Blue Y34 S Cliffe & C Hanson
2nd Blue Ripple Y173 J Buntin & R Whitefoot
3rd Misty Morning Y104 B Westgate & A Fryer
4th Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
5th Kookaburra Y75 R Claxton & C Brady
6th Brandy Bottle Y91 P Barker & T Whiting
7th Topaz Y4 G Ross & S Dixon
8th Charlie Brown Y163 G Jewell & K Rout
9th Solitaire Y38 D Angier & A Gallant
10th Voyager Y130 J Bennett & P Betts
11th Folly Too Y162 P & H Charlish

13.45

Position Boat Name Sail Number Crew
1st      
2nd
3rd

Back to Top

18th - Points

10.45

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Out of the Blue Y34 S Cliffe & C Hanson
2nd Misty Morning Y104 B Westgate & J Galloway
3rd Blue Ripple Y173 J Buntin & R Whitefoot
4th Charlie Brown Y163 G Jewell & K Rout
5th Topaz Y4 C Brady & S Dixon
6th Brandy Bottle Y91 P Barker & T Whiting
7th Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
8th Voygaer Y130 J Bennett & P Betts
9th Sunbeam Y100 M Holmes & Crew
10th Ziggy Y176 D Moore & Andy

12.05

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Out of the Blue Y34 S Cliffe & C Hanson
2nd Brandy Bottle Y91 P Barker & T Whiting
3rd Topaz Y4 C Brady & S Dixon
4th Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
5th Blue Ripple Y173 J Buntin & R Whitefoot
6th Misty Morning Y104 B Westgate & J Galloway
7th Charlie Brown Y163 G Jewell & K Rout
DSQ Sunbeam Y100 M Holmes & Crew

13.45

Position Boat Name Sail Number Crew
1st      
2nd
3rd

Back to Top

26th - Boxing Day Regatta

Boxing Day Spoon

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Lavinia Y32 S & R Dugdale
2nd Kookaburra Y75 R & P Claxton
3rd Kittiwake Y103 I Hanson & D Bull
4th Love Gun Laser 198785 J Dugdale
5th Solitaire Y38 D Angier & A Gallant
6th .com Kestrel 1480 J & D Williams
7th Voyager Y130 J Bennett & P Betts
8th Charlie Brown Y163 G Jewell & K Rout
9th Ziggi Y176 D Moore & A Harrison
Retired Brandy Bottle Y91 P & A Barker
Retired Laser C Drew
Retired Hannah Laser 149617 R Whitefoot
Retired Enterprise 7073 G & J Bailey
Retired Sunbeam Y100 M & F Holmes
Retired Topper 3 L Galloway
Retired Laser 119289 J Galloway

Arthur Mann Memorial Trophy
& KGFS Pennant

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Lavinia Y32 S & R Dugdale
2nd Kookaburra Y75 R & P Claxton
3rd Love Gun Laser 198785 J Dugdale
4th Charlie Brown Y163 G Jewell & K Rout
5th Laser 119289 J Galloway
6th Hannah Laser 149617 R Whitefoot
7th Solitaire Y38 D Angier & A Gallant
8th .com Kestrel 1480 J & D Williams
9th Voyager Y130 J Bennett & P Betts
10th Ziggi Y176 D moore & A Harrison
11th Topper 3 L Galloway
12th Enterprise 7073 G & J Bailey
Retired Kittiwake Y103 I Hanson & D Bull

Back to Top

January

1st - NO SAILING

Back to Top

8th - Brundish Cup

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Blue Ripple Y173 J Buntin & R Whitefoot
2nd Topaz Y4 G Ross & S Dixon
3rd Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
4th Cameo Y18 G Williams & D Hearsum
5th Misty Morning Y104 B Westgate & A Fryer
6th Charlie Brown Y163 G Jewell & K Rout
7th Laser K West
8th Voyager Y130 J Bennett & C Brady

Back to Top

15th - Points

There was no racing on 13/01/12 due to no wind.

Back to Top

22nd - Points/Ladies

10.45

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
2nd Misty Morning Y104 B Westgate & A Fryer
3rd Voyager Y130 J Bennett & C Brady
Retired Topaz Y4 G Ross & S Dixon
Retired Blue Ripple Y173 J Buntin & R Whitefoot

12.05

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Voyager Y130 J Bennett & C Brady
2nd Charlie Brown Y163 G Jewell & K Rout
Retired Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
Retired Misty Morning Y104 B Westgate & A Fryer

13.45

Position Boat Name Sail Number Crew
1st      
2nd
3rd

Back to Top

29th - Points

10.45

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
2nd Solitaire Y38 P Goodman & D Angier
3rd Blue Ripple Y173 R Buntin & M Hindle
4th Laser K West

12.05

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Solitaire Y38 D Angier & P Goodman
2nd Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
3rd Laser K West

13.45

Position Boat Name Sail Number Crew
1st      
2nd
3rd

Back to Top

February

5th - Points/Crews

There was no racing on 5/02/12 due to Ice and snow.

Back to Top

12th - Martin Dugdale Memorial Trophy

There was no racing on 12/02/12 due to Ice and water level.

Back to Top

19th - Points

10.45

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Lavinia Y32 J Dugdale & G Williams
2nd Moonstone Y133 P Marriott & R McKean
3rd Out of the Blue Y34 J Bennett & P Betts
4th Misty Morning Y104 B Westgate & A Fryer
5th Sunbeam Y100 M & F Holmes
6th Soliatire Y38 P Goodman & R Lake
Retired Cameo Y18 G Williams & D Hearsum
Retired Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
Retired Charlie Brown Y163 G Jewell & K Rout
Retired Blue Ripple Y173 J & R Buntin

10.50

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Laser 119289 J Galloway
Retired Daisy Laser 88579 K West

12.05

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Blue Ripple Y173 J & R Buntin
2nd Lavina Y32 J Dugdale & G Williams
3rd Moonstone Y133 P Marriott & R McKean
4th Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
5th Misty Morning Y104 B Westgate & A Fryer
6th Out of the Blue Y34 J Bennett & P Betts
7th Charlie Brown Y163 G Jewell & K Rout

12.10

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Laser 119289 J Galloway
2nd Daisy Laser 88579 K West

13.45

Position Boat Name Sail Number Crew
1st      
2nd
3rd

Back to Top

26th - Points

10.45

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Solitaire Y38 P Goodman & R Lake
2nd Kookaburra Y75 R & P Claxton
3rd Pipe Dream Y172 C Facey & R Storey
=4th Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
=4th Misty Morning Y104 B Westgate & A Fryer
6th Moonstone Y133 P Marriott & R McKean
7th Charlie Brown Y164 G Jewell & K Rout
8th Blue Ripple Y173 J Buntin & R Whitefoot
9th Cameo Y18 G Williams & D Hearsum

10.50

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Daisy Laser 88679 K West
2nd Crunchy Frog Laser 8289 P Kane

12.05

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Blue Ripple Y173 J Buntin & R Whitefoot
2nd Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
3rd Misty Morning Y104 B Westgate & A Fryer
4th Charlie Brown Y164 G Jewell & K Rout
5th Solitaire Y38 P Goodman & R Lake
6th Pipe Dream Y172 R Storey & C Facey

12.10

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Daisy Laser 88679 K West
2nd Crunchy Frog Laser 8289 P Kane

13.45

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Solitaire Y38 M Tinge & P Goodman
2nd Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
3rd Pau Hana H2350 G Ross & R Dugdale

Back to Top

March

4th - Points

There was no racing on 04/03/12 due to the water being too low to get the boats out.

Back to Top

11th - Ramuz Trophy

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Lavinia Y32 R Dugdale & G Williams
2nd Misty Morning Y104 B Westgate & A Fryer
3rd Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
4th Charlie Brown Y163 G Jewell & K Rout
5th Daisy Laser 88679 K West
6th Solitaire Y38 P Goodman & M Tinge

Return - Hong Kong Trophy

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Lavinia Y32 R Dugdale & G Williams
2nd Misty Morning Y104 B Wetsgate & A Fryer
3rd Soliatire Y38 P Goodman & M Tinge
4th Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
5th Charlie Brown Y163 G Jewell & K Rout
6th Daisy Laser 88679 K West

Back to Top

18th - End of Season Regatta

Enterprises - 10.40

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Perfect ID 22885 K Bilham & J Cannann
2nd 608 J & L Galloway
3rd 7073 H Hancock & J Osborn
4th 19485 N Stiff & Martina
Retired 20414 A Facey & L Drew

Enterprises - 12.00

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Perfect ID 22885 K Bilham & H Cannann
2nd 608 J & L Galloway
3rd 7073 J Osborn & K West
4th 20414 A Facey & L Drew
DNS 19485 N Stiff & Martina

Enterprises - 13.55

Position Boat Name Sail Number Crew
1st 608 J & L Galloway
2nd 19485 N Stiff & Martina
3rd 20414 A Facey & L Drew

Keelboats - 10.45

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Misty Morning Y104 B Westgate & A Fryer
2nd Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
3rd Cameo Y18 G Williams & D Hearsum
4th Blue Ripple Y173 J Buntin & R Whitefoot
5th Charlie Brown Y163 G Jewell & K Rout
6th Moonstone Y133 P Marriott & R McKean
7th Voyager Y130 J Bennett & P Betts

Keelboats - 12.05

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Moonstone Y133 P Marriott & R McKean
2nd Blue Ripple Y173 J Buntin & R Whitefoot
3rd Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
4th Charlie Brown Y163 G Jewell & K Rout
5th Misty Morning Y104 B Westgate & A Fryer
6th Cameo Y18 G Williams & D Hearsum
7th Voyage Y130 J Bennett & P Betts

Keelboats - 14.00

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Misty Morning Y104 B Westgate & A Fryer
2nd Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
3rd Charlie Brown Y163 G Jewell & K Rout

Singlehanders - 10.50

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Love Gun Laser 198785 J Dugdale
2nd Daisy Laser K West
3rd Crunchy Frog Laser 8289 P Kane
4th Laser 149613 C Drew

Singlehanders - 12.05

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Laser 198785 J Dugdale
2nd Laser 149613 C Drew

Singlehanders - 14.00

Position Boat Name Sail Number Crew
1st
2nd
3rd

 

Overall Winners

Enterprises - Opel Trophy

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Perfect ID 22885 K Bilham & J Cannann
2nd 608 J & L Galloway

Singlehanders - Mollie Mug

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Love Gun Laser 198785 J Dugdale
2nd Laser 149613 C Drew

Davies Barometer

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Misty Morning Y104 B Westgate & A Fryer

Regulars

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Misty Morning Y104 B Westgate & A Fryer

Club Trophy

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
2nd Misty Morning Y104 B Westgate & A Fryer
3rd Blue Ripple Y173 J Buntin & R Whitefoot

Millhouse Trophy

Position Boat Name Sail Number Crew
1st 608 J & L Galloway

Back to Top