Results Archive 14-15 Season

Please select the date you would like to view.

October November December January February March
12th Single Handed Open/Points 2nd Points 7th Kookaburra Trophy/Points 4th Brundish Cup & Single Handed Open 1st Points 1st Points
19th Tri-Icicle 9th Points 14th Points 11th Points 8th Points/Ladies 8th Ramuz Tropy & Points
26th Yeoman/Single hander Open 16th Open Downriver/Points 21st Points 18th Points/Crews 15th Martin Dugdale Trophy 15th End of Season Regatta
  23rd Points 26th Boxing Day 25th Points 22nd Topper Open/Points  
  30th Presidents Cup/Points 28th No Sailing  

October

12th - Single Handed Open/Points

There was no racing on 12/10/14 due to no wind. Races were sailed on the 26th October

Back to Top

19th - Tri-Icicle

Overall Results

Position Boat Name Sail Number Corrected Time
1st Ladybird Cruiser 13 2:52:08
2nd Fox Yare & Bure 132 2:55:57
3rd Beth Cruiser 82 2:58:32
4th Vanessa Yare & Bure 27 2:58:40
5th Kittiwake Yeoman 103 3:00:03
6th Rushmere Cruiser 208 3:06:12
7th Amantani Cruiser 379 3:06:35
8th Topaz Yeoman 4 3:10:24
9th Westward V Cruiser 108 3:10:30
10th Fire Opal Yeoman 67 3:10:37
11th Wildgoose Punt 96 3:10:47
12th Rebel Sailer Rebel R8 3:11:22
13th Dinghy Skipper Yare & Bure 6 3:13:32
14th Misty Morning Yeoman 104 3:14:49
15th Melbourne Lady Cruiser 315 3:15:11
16th Peridot Yeoman 86 3:16:20
17th Sabrina 2 Cruiser 152 3:16:34
18th Mischief Cruiser 307 3:17:26
19th May Cruisaer 403 3:17:48
20th Rainbow Trout Punt 75 3:18:02
21st Mystery Cruiser 218 3:19:15
22nd Camberwell Beauty Yare & Bure 46 3:19:38
23rd Charlie Brown Yeoman 163 3:21:53
24th Maybe 2 Yeoman 210 3:22:27
25th Rebel Queen Rebel R12 3:25:03
26th Anna Cruiser 224 3:25:50
27th Brimstone Yare & Bure 36 3:27:44
28th Rhode Island Red Punt 77 3:28:10
29th Sunbeam Yeoman 100 3:29:15
30th Pipedream Yeoman 172 3:29:21
31st Bessie Bell Cruiser 129 3:30:41
32nd Rosy Wave Yare & Bure 120 3:33:14
33rd Never Can Tell 2 Halfdecker 3:33:30
34th Pipit Punt 58 3:35:34
35th RS500 546 3:39:09
36th Panope Yoeman 27 3:40:04
37th Rebel Rebel 1 4:06:59
38th 420 39191 4:09:31
39th Firedance Yeoman 113 4:21:32

Back to Top

26th - Yeoman/Singlehander Open

Race 1

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Blue Ripple Y173 J Buntin & R Whitefoot
2nd Gremlin 2 Y135 I & M Ringwood
3rd Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
4th Topaz Y4 G Ross & S Dixon
5th Tanskey Y9 T Fields & M Tinge
6th Nimrod Y164 G Jewell & K Rout
7th Voyager Y130 R & J Richardson
8th Kookaburra Y75 P & R Claxton
9th Fire Opal Y67 G & L Whitefoot
10th Ziggy Y136 D Moore & J Bradbury
11th Panope Y27 B & L Grist

Race 2

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Gremlin 2 Y135 I & M Ringwood
2nd Blue Ripple Y173 J Buntin & R Whitefoot
3rd Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
4th Kookaburtra Y75 R & P Claxton
5th Tanskey Y9 T Fields & M Tinge
6th Ziggy Y136 D Moore & J Bradbury
7th Nimrod Y164 G Jewell & K Rout
8th Voyager Y130 P & J Richardson
9th Topaz Y4 G Ross & S Dixon
10th Fire Opal Y67 G & L Whitefoot
11th Panope Y27 B & L Grist

Race 3

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
2nd Voyager Y130 P & J Richardson
3rd Blue Ripple Y173 J Buntin & R Whitefoot
4th Nimrod Y164 G Jewell & K Rout
5th Gremlin 2 Y135 I & M Ringwood
6th Tanskey Y9 T Fields & M Tinge
7th Panope Y27 B & L Grist

Overall Results

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Blue Ripple Y173 J Buntin & R Whitefoot
2nd Gremlin 2 Y135 I & M Ringwood
3rd Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart

Lasers

Race 1

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Raffles L193762 R Hannant
2nd Casper L189609 C Hammond
3rd Sabre L80907 L Knight
4th Michil L163108 K West
5th Wet Feet L140103 G Randle
6th L132808 D Copping

Race 2

Position Boat Name Sail Number Crew
1st L172808 D Copping
2nd Raffles L193762 R Hannant
3rd Michil L163108 K West
4th Sabre L80907 L Knight
Retired Wet Feet L140103 G Randle
Retired Casper L189609 C Hammond

Race 3

Position Boat Name Sail Number Crew
1st L172808 D Copping
2nd Raffles L193762 R Hannant
3rd Michil L163108 K West
4th Sabre L80907 L Knight

Overall Results

Position Boat Name Sail Number Crew
1st L172808 D Copping
2nd Raffles L193762 R Hannant
3rd Michil L163108 K West

Toppers

Race 1

Position Boat Name Sail Number Crew
1st T45000 N Ackroyd
2nd T47568 A Holden
3rd T47602
4th T45000 J Patience
5th T24659 E Wildman
6th T19388 J Barnham
7th T42507 T Wildman
8th T31842 J Copping

Race 2

Position Boat Name Sail Number Crew
1st T46041 N Ackroyd
2nd T45000 J Patience
3rd T47568 A Holden
4th T47602
5th T24659 E Wildman
6th T31842 J Copping
Retired T19388 J Barnham
Retired T42507 T Wildman

Race 3

Position Boat Name Sail Number Crew
1st T46041 N Ackroyd
2nd T47568 A Holden
3rd T24659 E Wildman
4th T45000 J Patience
5th T47602
6th T31842 J Copping

Overall Results

Position Boat Name Sail Number Crew
1st T46041 N Ackroyd
2nd T47568 A Holden
3rd T45000 J Patience

Back to Top

November

2nd - Points

10.45

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
2nd Voyager Y130 P & J Richardson
3rd Kookaburra Y75 R & P Claxton

10.50

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Topper 45000 J Patience
2nd Aquaholic Topper 45028 N Stiff
3rd Warrior Topper 45877 R Dugdale
4th Lovegun Laser 198785 J Dugdale
5th Topper 24659
6th Red Panda Topper 26468 T Pearce
7th Cadbury Topper 42507 T Wildman
8th Raffles Laser 193762 R Hannant
9th Laser 163108
10th Michil Laser 16108 K West
11th Punk Rockee RS500 546 I Patience & M Ackroyd
12th Wet Feet Laser 140103 G Marelle
Retired Blue Tack Enterprise 7666 W Penny & H Whipp

12.05

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
2nd Voyager Y130 P & J Richardson

12.10

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Topper 47562 A Holden
2nd Aquaholic Topper 45028 N Stiff
3rd Topper 45000 J Patience
4th Lovegun Laser 198785 J Dugdale
5th Raffles Laser 193762 R Hannant
6th Jamie Dodger Topper 24659 E Wildman
7th Michil Laser 163108 K West
8th Red Panda Topper 26468 T Pearce
9th Blue Tack Enterprise 7666 W Penny & H Whipp
10th Wet Feet Laser 140103 G Marelle
11th Cadbury Topper 42507 T Wildman
12th Sabre Laser 80907 L Knight
13th Warrior Topper 45877 R Dugdale

13.45

Position Boat Name Sail Number Crew
1st      
2nd

14.00

Position Boat Name Sail Number Crew
1st   Laser 59735 J Patience
2nd Topper 45000 N Ackroyd
3rd Laser 198785 J Dugdale
4th Raffles Laser 193762 R Hannant
5th Topper 47568 A Holden
6th Aquaholic Topper 45028 N Stiff
7th Topper 45877 R Dugdale
8th Wet Feet Laser 140103 G Marelle
9th Red Panda Topper 26468 T Pearce
10th Blue Tack Enterprise 7666 W Penny & H Whipp
11th Sabre Laser 80907 L Knight
12th Jamie Dodger Topper 24659 E Wildman
13th 3Time Lucky Enterprise 20588 I Barnham-Brown & J Barnham

Back to Top

9th - Points

10.45

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Tasnkey Y9 T & A Fields
2nd VCoyager Y130 P & J Richardson

10.50

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Jackaroo Topper 29603 W Penny
2nd Laser 59735 J Pateince
3rd   Laser 75761 R Dugdale
4th Michil Laser 163108 K West
5th Third Time Lucky Enterprise 20588 J Barnham & Izzie

12.05

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Voyager Y130 P & J Richardson
2nd Tanskey Y9 T & A Fields
3rd Y78 I & M Pateince

12.10

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Laser 75761 R Dugale
2nd Laser 59735 J Patience
3rd Michil Laser 163108 K West
4th Jackaroo Topper 29603 W Penny
5th Third Time Lucky Enterprise 20588 J Barnahm & Izzie

13.45

Position Boat Name Sail Number Crew
1st      
2nd

14.00

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Michil Laser 163108 K West
2nd Laser 59735 J Patience
3rd Laser 175761 R Dugdale
4th Raffles Laser 193762 R Hannant
5th Jackaroo Topper 29603 W Penny
Retired Third Time Lucky Enterprise 20588 J Barnham & Izzie

Back to Top

16th - Open Downriver/Points

10.45

Position Boat Name Sail Number Crew
1st
2nd
3rd

10.50

Position Boat Name Sail Number Crew
1st   Laser 59735 N Ackroyd
2nd Topper 29609 E Edwards
3rd   RS500 546 J Patience
4th Wet Feet Laser 140103 G Mardle
5th   Topper 45000 A Holden
6th   Topper 45877 R Dugdale

12.05

Position Boat Name Sail Number Crew
1st
2nd
3rd

12.10

Position Boat Name Sail Number Crew
1st RS500 546 N Ackroyd
2nd Laser 59735 J Patience
3rd Wet Feet Laser 140103 G Mardle
4th Topper 45000 A Holden
5th Topper 45877 R Dugdale

13.45

Position Boat Name Sail Number Crew
1st      
2nd
3rd

14.00

Position Boat Name Sail Number Crew
1st      
2nd
3rd

Back to Top

23rd - Points

Back to Top

10.45

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Blue Ripple Y173 J & R Buntin
2nd Kittiwake Y103 Q Stewart I Hanson
3rd Trouncer Y78 I & M Patience
4th Misty Morning Y104 B Westgate & A Fryer

10.50

Position Boat Name Sail Number Crew
1st   Laser 59735 N Ackroyd
2nd Laser 175761 R Dugdale
3rd   Topper 29609 E Edwards
4th   Laser 189609 C Hammond
5th   Topper 45000 J Patience
6th   Topper 47568 A Holden
7th   Topper 45028 N Stiff
8th   Enterprise 20588 J Barnham & I Barham-Brown

12.05

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Kittiwake Y103 Q Stewart & I Hanson
2nd Trouncer Y78 I & M Patience
3rd Misty Morning Y104 B Westgate & A Fryer
4th Panope Y27 B Grist & J White

12.10

Position Boat Name Sail Number Crew
1st RS500 546 N Ackroyd & A Holden
2nd Laser 59735 J Patience
3rd Laser 189609 C Hammond
4th Laser 175761 I Barham-Brown
5th Topper 47568 R Dugdale
6th Topper 45028 N Stiff

13.45

Position Boat Name Sail Number Crew
1st      
2nd
3rd

14.00

Position Boat Name Sail Number Crew
1st   Laser 175761 R Dugdale
2nd Laser 59735 J Patience
3rd RS500 546 N Ackroyd & A Holden

30th - Presidents Cup/Points

Yeoman Race 1

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Brandy Bottle Y91 P Barker & T Whiting
2nd Blue Ripple Y173 J Buntin & R Whitefoot
3rd Kookaburra Y75 R & P Claxton
4th Misty Morning Y104 B Westgate & A Fryer
5th Out of the Blue Y34 S Cliffe & C Hanson
6th Sunbeam Y100 M & F Holmes
7th Kittiwake Y103 Q Stewart & I Hanson
8th Panope Y27 B Grist & Crew
9th Trouncer Y78 I Patience & M Ackroyd

Yeoman Race 2

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Blue Ripple Y173 J Buntin & R Whitefoot
2nd Kittiwake Y103 Q Stewart & I Hanson
3rd Out of the Blue Y34 S Cliffe & C Hanson
4th Misty Morning Y104 B Westgate & A Fryer
5th Kookaburra Y75 P & R Claxton
6th Trouncer Y78 I Patience & M Ackroyd
Retired Brandy Bottle Y91 P Barker & T Whiting
Retired Panope Y27 B Grist & Crew

Yeoman Race 3

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Kittiwake Y103 Q Stewart & I Hanson
2nd Blue Ripple Y173 J Buntin & R Whitefoot
3rd Trouncer Y78 I Patience & M Ackroyd

Dinghies Race 1

Position Boat Name Sail Number Crew
1st   Laser 175761 R Dugdale
2nd Solo Solo 1478 K Edwards
3rd   RS500 546 N Ackroyd & A Holden
4th   Laser 59735 J Patience
5th Raffles Laser 193762 R Hannant
6th Bubble Topper 29609 E Edwards
7th Michil Laser 163108 K West
8th   Laser 140103 G Mardle
9th Whipp-IT Laser 19730 H Whipp
10th   Laser 149617 C Drew
11th 3rd Time Lucky Enterprise 20588 J Barnham & I Banham-Brown
12th Cadbury Topper 42507 T Wildman
13th Jamie Dodger Topper 24659 E Wildman
14th Aqua-Fresh Laser 163430 C Willis

Dinghies Race 2

Position Boat Name Sail Number Crew
1st   RS500 546 N Ackroyd & A Holden
2nd   Laser 149617 C Drew
3rd   Enterprise 7666 W Penny
4th Solo Solo 1478 K Edwards
5th   Laser 149617 C Drew
6th Raffles Laser 193762 R Hannant
7th   Laser 59735 J Patience
8th Michil Laser 163108 K West
9th Bubble Topper 29609 E Edwards
10th Whipp-IT Laser 19730 H Whipp
11th Wet Feet Laser 140103 G Mardle
12th Aqua-Fresh Laser 163430 C Willis
13th 3rd Time Lucky Enterprise 20588 J Barnham & I Banham-Brown
14th Jamie Dodger Topper 24659 E Wildman

Dinghies Race 3

Position Boat Name Sail Number Crew
1st   RS500 546 N Ackroyd & A Holden
2nd Blue Tac Enterprise 7666 W Penny & T Pearce
3rd Raffles Laser 193762 R Hannant
4th   Laser 175761 R Dugdale
5th   Laser 149617 C Drew
6th Aqua-Fresh Laser 163430 C Willis
7th Whipp-IT Laser 19730 H Whipp
8th   Enterprise 20588 J Barnham & I Banham-Brown
9th Michil Laser 163108 K West
10th Jamie Dodger Topper 24659 E Wildman

Overall Results

Position Boat Name Sail Number Crew
1st RS500 546 N Ackroyd & A Holden
2nd Blue Ripple Y173 J Buntin & R Whitefoot
3rd Laser 175761 R Dugdale

Back to Top

December

7th - Kookaburra Trophy/Points

Race 1

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
2nd Voyager Y130 P & J Richardson
3rd Kookaburra Y75 P & R Claxton
4th Trouncer Y78 I Patience & M Ackroyd

Race 2

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Kookaburra Y75 R & P Claxton
2nd Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
3rd Voyager Y130 P & J Richardson
4th Blue Ripple Y173 J Buntin & R Whitefoot
5th Trouncer Y78 I Patience & M Ackroyd

Results - Kookaburra Trophy

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
2nd Kookaburra Y75 R & P Claxton
3rd Voyager Y130 P & J Richardson

10.50 - Dinghies

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Bubble Topper 29609 E Edwards
2nd Topper 45000 J Patience
3rd Topper 45877 J Dugdale
4th Laser 149617 C Drew
5th Topper 43639 R Dugdale
6th Jamie Dodger Topper 24659 E Wildman
Retired Blue Tac Enterprise 7666 W Penny & T Pearce

12.10 - Dinghies

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Bubble Topper 29609 E Edwards
2nd Cadbury Topper 42507 W Penny
3rd Topper 45877 J Dugdale
4th Laser 149617 C Drew
5th Topper 45000 J Patience
6th Topper 43639 R Dugdale
7th Red Panda Topper 26468 T Pearce
8th Jamie Dodger Topper 24659 E Wildman

13.45 - Dinghies

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Laser 149617 C Drew
2nd Bubble Topper 29609 E Edwards
3rd Laser 164473 T Storey
4th Topper 45000 J Patience
5th Topper 45877 W Penny
6th Topper 43639 R Dugdale
7th Topper 24659 E Wildman
8th Red Panda Topper 24648 T Pearce
Retired Splash 24659 A Storey

Back to Top

14th - Points

10.45

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Out of the Blue Y34 S Cliffe & C Hanson
2nd Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
3rd Lavinia Y32 F Foulds & S Dixon
4th Blue Ripple Y173 J Buntin & R Whitefoot
5th Trouncer Y78 I Patience & N Ackroyd
Retired Voyager Y130 P Richarson & Crew
Retired Pisces Y102 N Wiggins & S Burton

10.50

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Raffles Laser 193762 R Hannant
2nd Laser 59735 J Patience
3rd   Topper 350 A Holden
4th   Topper 45000 N Ackroyd
5th Warrior Topper 45873 R Dugdale
6th Bubble Topper 29609 E Edwards
7th Aquaholic Topper 45028 N Stiff
Retired Casper Laser 189609 C Hammond
Retired Wet Feet Laser 140103 G Mardle
Retired Michil Laser 163108 K West

12.05

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Out of the Blue Y34 S Cliffe & C Hanson
2nd Voyager Y130 P Richardson & Crew
3rd Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
4th Lavinia Y32 F Foulds & S Dixon
5th Blue Ripple Y173 J Buntin & R Whitefoot
Retired Trouncer Y78 I Patience & M Ackroyd

12.10

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Topper 45000 N Ackroyd
2nd Topper 47568 A Holden
3rd Bubble Topper 29609 E Edwards
4th Laser 149617 C Drew
5th Aquaholic Topper 45028 N Stiff
6th Raffles Laser 193762 R Hannant
7th Topper 45873 R Dugdale
8th Wet Feet Laser 140103 G Mardle
Retired Laser 19730 L Drew
Retired Laser 59735 J Patience

13.45

Position Boat Name Sail Number Crew
1st      
2nd
3rd

13.50

Position Boat Name Sail Number Crew
1st   Topper 45873 R Dugdale
2nd Topper 45000 N Ackroyd
3rd Topper 47568 A Holden
4th Raffles Laser 193762 R Hannant
5th Aquaholic Topper 45028 N Stiff
6th Wet Feet Laser 140103 G Mardle
Retired Laser 59755 J Patience
Retired Laser 149617 C Drew
Retired Michil Laser 163108 K West

Back to Top

21st - Points

10.45

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Out of the Blue Y34 S Cliffe & C Hanson
2nd Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
3rd Brandy Bottle Y91 P Barker & T Whiting
4th Misty Morning Y104 B Westgate & A Fryer
5th Kookaburra Y75 P & R Claxton
6th Trouncer Y78 I Patience & M Ackroyd
7th Lavinia Y32 J Patience & H Holden

10.50

Position Boat Name Sail Number Crew
1st   Topper 47568 A Holden
2nd Bubble Topper 29609 E Edwards
3rd   Topper 45000 N Ackroyd
4th   Toppper 45877 R Dugdale
5th   Topper 20588 W Penny
6th   Laser 175761 J Dugdale
7th Aquaholic Topper 45028 N Stiff
8th Raffles Laser 193762 R Hannant
9th Jamie Dodger Topper 24659 E Wildman
10th Wet Feet Laser 140103 G Mardle
Retired Whipp-IT Laser Radial 19730 H Whipp

12.05

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
2nd Lavinia Y32 J Patience & H Holden
3rd Trouncer Y78 I Patience & M Ackroyd
4th Misty Morning Y104 B Wetsgate & A Fryer
5th Kookaburra Y75 R & P Claxton
Retired Brandy Bottle Y91 P Barker & T Whiting
Retired Out of the Blue Y34 S Cliffe & C Hanson

12.10

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Topper 45000 N Ackroyd
2nd Laser 175761 J Dugdale
3rd Topper 47568 A Holden
4th Bubble Topper 29609 E Edwards
5th Raffles Laser 193762 R Hannant
6th Aquaholic Topper 45028 N Stiff
7th Topper 45877 W Penny
8th Jamie Dodger Topper 24659 E Wildman
9th Whipp-IT Laser Radial 19730 H Whipp
10th Wet Feet Laser 140103 G Mardle

13.45

Position Boat Name Sail Number Crew
1st      
2nd
3rd

13.50

Position Boat Name Sail Number Crew
1st   Topper 45000 N Ackroyd
2nd Topper 47568 A Holden
3rd Raffles Laser 193762 R Hannant
4th Laser 175761 J Dugdale
5th Topper 45877 W Penny
6th Aquaholic Topper 45028 N Stiff
7th Wet Feet Laser 140103 G Mardle
Retired Whipp-IT Laser Radial 19730 H Whipp
Retired Jamie Dodger Topper 24659 E Wildman
Retired 420 39195 C Drew & Crew

Back to Top

26th - Boxing Day Regatta

Boxing Day Spoon Race 1

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Kittiwake Y103 Q Stewart & I Hanson
2nd Lavinia Y32 S Dugdale & J Wellerd
3rd Trouncer Y78 I Patience & M Ackroyd
4th Sunbeam Y100 M Holmes & Crew

Boxing Day Spoon Race 2

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Lavinia Y32 S Dugdale & J Wellerd
2nd Kittiwake Y103 Q Stewart & I Hanson
3rd Trouncer Y78 I Patience & M Ackroyd

Arthur Mann Memorial Trophy & KGFS Pennant Race 1

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Laser 59735 N Ackroyd
2nd Laser 175761 R Dugdale
3rd Sharkie Enterprise 6344 K & P Edwards
4th RS500 546 J Patience
5th Enterprise 16629 T Pearce & E Wildman
6th Topper 47568 A Holden
7th Enterprise 7666 W Penny & T Wildman
8th Laser 149617 L Drew
9th Bubble Topper 29609 E Edwards
10th Laser 168838 H Whipp
11th Laser 80907 L Knight
12th Topper 47602 N Stiff
13th 3rd Time Lucky Enterprise 20588 I Barham & J Barnham
Retired Top Banana Topper 15073 C Hazlem

Arthur Mann Memorial Trophy & KGFS Pennant Race 2

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Sharkie Enterprise K & P Edwards
2nd Laser 59735 N Ackroyd
3rd Laser 175765 R Dugdale
4th Laser 149617 L Drew
5th Topper 47602 N Stiff
6th Topper 47568 A Holden
7th RS500 546 J Patience
8th Laser 168838 H Whipp
9th Bubble Topper 29609 E Edwards
10th Enterprise 16629 T Pearce & E Wildman
11th Enterprise 7666 W Penny & T Wildman
12th Laser 80907 L Knight
13th Top Banana Topper 15073 C Hazlem
14th 3rd Time Lucky Enterprise 20588 I Barham & J Barnham

Boxing Day Spoon Winner

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Lavinia Y32 S Dugdale & J Wellerd

Arthur Mann Memorial Trophy & KGFS Pennant Winner

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Laser 59735 N Ackroyd

Back to Top

28th - No Sailing

Back to Top

January

4th - Brundish Cup & Singlehanded Open

Brundish Cup - Up river

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Blue Ripple Y173 J Buntin & R Whitefoot
2nd Voyager Y130 P & J Richardson
3rd Topaz Y4 G Ross & S Dixon
4th Misty Morning Y104 B Westgate & A Fryer
5th Kittiwake Y103 Q Stewart & I Hanson
6th Trouncer Y78 I Patience & M Ackroyd
7th Pisces Y102-1 N Wiggins & S Burton

Single Handed Open - Race 1

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Optimist 6212 J Means
2nd Laser 59735 N Ackroyd
3rd Bubble Two Topper 45701 E Edwards
4th Laser 88679 L Drew
5th Laser 175761 R Dugdale
6th Laser 172808 A Holde
7th Laser 112533 J Osbourn
8th Laser 149613 C Drew
9th Laser 189609 C Hammond
10th Michil Laser 163108 K West
11th Optimist 4553 H Means
12th Wet Feet Laser 140103 G Mardle
13th Laser 168838 H Whipp
14th Topper 47568 A Holden
15th Bluebird Topper 45877 W Penny
16th Topper 47602 N Stiff
17th Furious Topper 43215 A Jamieson
18th Top Banana Topper 15073 C Haslam
19th Jamie Dodger Topper 24659 E Wildman
20th Topper 31842 J Copping

Single Handed Open - Race 2

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Arete 2.4 142 S Dugdale
2nd Laser 59735 N Ackroyd
3rd Laser 175761 R Dugdale
4th Topper 45701 E Edwards
5th Optimist 6212 J Means
6th Laser 189609 C Hammond
=7th Laser 88679 L Drew
=7th Topper 47568 A Holden
9th Michil Laser 163108 K West
10th Topper 47602 N Stiff
11th Laser 172808 D Copping
12th Topper 43215 A Jamieson
13th Topper 15073 C Haslam
14th Topper 45877 W Penny
15th Red Panda Topper 26468 T Pearce
16th Laser 112533 J Osbourn
17th Laser 140103 G Mardle
18th Topper 31842 J Copping
19th Topper 24659 E Wildman
20th Optimist 4553 H Means
Retired Laser 149617 C Drew
Retired Laser 168838 H Whipp

Single Handed Open - Race 3

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Arete 2.4 142 S Dugale
2nd Topper 45701 E Edwards
3rd Laser 175761 R Dugdale
4th Laser 59735 N Ackroyd
5th Laser 88679 L Drew
6th Michil Laser 163108 K West
7th Laser 112533 J Osbourn
8th Laser 189609 C Hammond
9th Laser 149617 C Drew
10th Topper 43215 A Jamieson
11th Optimist 6212 J Means
12th Laser 168838 H Whipp
13th Laser 140103 G Mardle
14th Topper 47568 A Holden
15th Topper 24659 E Wildman
16th Topper 45877 W Penny
17th Topper 15073 C Haslam
18th Topper 47602 N Stiff
19th Topper 26468 H Means

Single Handed Open Results

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Arete 2.4 142 S Dugdale
2nd Laser 59735 N Ackroyd
3rd Topper 45701 E Edwards

Back to Top

11th - Points

10.45

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Voyager Y130 P Richardson & Crew
2nd Blue Ripple Y173 J Buntin & R Whitefoot
3rd Trouncer Y78 I Patience & M Ackroyd
4th Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart

10.50

Position Boat Name Sail Number Crew
1st   Topper 47568 A Holden
2nd   Laser 146420 N Ackroyd
3rd Bluebird Topper 20588 W Penny
4th Raffles Laser 193762 R Hannant
5th   Topper 45000 J Patience
6th Warrior Topper 45877 J Dugdale
7th Laser Blade Laser 1125336 J Osborn
8th Jamie Dodger Topper 24659 E Wildman
9th Cadbury Topper 42507 T Wildman
Retired Wet Feet Laser 140103 G Mardle
Retired   Topper 432155 A Jamieson
Retired Bubble Topper 29609 E Edwards
Retired Top Banana Topper 15073 C Haslam

12.05

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Voyager Y130 P Richardson & Crew
2nd Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
3rd Blue Ripple Y173 J Buntin & R Whitefoot
Retired Trouncer Y78 I Patience & M Ackroyd

12.10

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Topper 47568 A Holden
2nd Warrior Topper 45877 J Dugdale
3rd Laser Radial 146420 N Ackroyd
4th Topper 45000 J Patience
5th Laser Blade Laser 112533 J Osborn
6th Top Banana Topper 15073 C Haslam
7th Raffles Laser 193762 R Hannant
8th Bubble Topper 29609 E Edwards
Retired Furrious Topper 43215 A Jamieson
Retired Wet Feet Laser 140103 G Mardle
Retired Jamie Dodger Topper 24659 E Wildman
Retired Cadbury Topper 42507 T Wildman
Retired BluebIrd Topper 20588 W Penny

13.45

Position Boat Name Sail Number Crew
1st      
2nd
3rd

13.50

Position Boat Name Sail Number Crew
1st   Topper 47568 A Holden
2nd Bubble Topper 29609 E Edwards
3rd Laser 59735 N Ackroyd
4th Bluebird Topper 20588 W Penny
5th Topper 45000 J Patience
6th Top Banana Topper 15073 C Haslam
7th Furious Topper 43215 A Jamieson
8th Red Panda Topper 26468 T Pearce
9th Wet Feet Laser 140103 G Mardle
Retired Jamie Dodger Topper 24659 E Wildman

Back to Top

18th - Points/Crews

10.45

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Voyager Y130 P & J Richardson
2nd Topaz Y4 G Ross & S Dixon
3rd Blue Ripple Y173 J Buntin & R Whitefoot
4th Kookaburra Y75 P & R Claxton
5th Pisces Y102-1 N Wiggins & S Burton
6th Cherokee Y12 J Parker & Crew
7th Pipedream Y172 R Hannant & G Mardle

10.50

Position Boat Name Sail Number Crew
1st   Laser 59735 N Ackroyd
2nd   RS500 546 J Patience
3rd   Laser 88679 L Drew
4th Bubble Topper 29609 E Edwards
5th Bluetac Enterprise 7666 W Penny & E Wildman
6th Aqua-Fresh Laser 163430 C Willis
7th Furious Topper 43215 A Jamieson
8th Top Banana Topper 15073 C Haslam

12.05

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Voyager Y130 P & J Richardson
2nd Cherokee Y12 J Parker & Crew
3rd Topaz Y4 S Dixon & K Edwards
4th Misty Morning Y104 B Westgate & A Fryer
5th Pisces Y102-1 N Wiggins & S Burton
6th Pipedream Y172 R Hannant & G Mardle

12.10

Position Boat Name Sail Number Crew
1st RS500 546 J Patience
2nd Laser 59735 N Ackroyd
3rd Laser 88679 L Drew
4th Bubble Topper 29609 E Edwards
5th Enterprise 7666 W Penny & E Wildman
6th Topper 43215 A Jamieson
7th LAser 163430 C Willis
Retired Topper 15073 C Haslam

13.45

Position Boat Name Sail Number Crew
1st      
2nd
3rd

13.50

Position Boat Name Sail Number Crew
1st   Enterprise 7666 W Penny & E Wildman
2nd Topper 29609 E Edwards
3rd Top Banana Topper 15073 C Haslam
4th Laser 163430 C Willis
Retired Topper 43215 A Jamieson

Back to Top

25th - Points

Results - Points 25/01/15

10.45

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
2nd Misty Morning Y104 B Westgate & A Fryer
3rd Voyager Y130 P Richardson & R Hatesley
4th Kookaburra Y75 P & R Claxton
5th Cherokee Y12 J Parker & R Reddington
6th Pisces Y102-1 N Wiggins & S Burton
7th Trouncer Y87 I Patience & M Ackroyd

10.50

Position Boat Name Sail Number Crew
1st   Laser 193762 R Hannant
2nd   Laser 149617 C Drew
3rd   RS500 546 J Patience
4th   Laser 175761 N Stiff
5th Whipp-IT Laser 168838 H Whipp
6th Jamie Dodger Topper 24659 E Wildman
7th 3rd time lucky Enterprise 20580 I Banham-Brown & J Barnham
8th Aqua-Fresh Laser 163430 C Willis
Retired Cadbury Topper 42507 T Wildman

12.05

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Cherokee Y12 J Parker & J Pye
2nd Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
3rd Voyager Y130 P Richardson & R Hatesley
4th Kookaburra Y75 R & P Claxton
5th Misty Morning Y104 B Westgate & A Fryer
6th Trouncer Y78 I Patience & M Ackroyd
Retired Pisces Y102-1 N Wiggins & S Dixon

12.10

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Laser 149617 C Drew
2nd Laser 175761 N Stiff
3rd Raffles Laser 193762 R Hannant
4th RS500 546 J Patience
5th Whipp-IT Laser 168838 H Whipp
6th Aqua-Fresh Laser 163430 C Willis
7th 420 39191 L Drew & C Haslam
Retired Cadbury Topper 42507 T Wildman

13.45

Position Boat Name Sail Number Crew
1st      
2nd
3rd

13.50

Position Boat Name Sail Number Crew
1st   Laser 149617 C Drew
2nd Raffles Laser 193762 R Hannant
3rd Laser 168838 H Whipp
4th RS500 546 J Patience
5th Michil Laser 163108 K West
6th Aqua-Fresh Laser 163430 C Willis
7th Enterprise 20588 I Banham-Brown & J Barnham

Back to Top

February

1st - Points

10.45

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
2nd Blue Ripple Y173 J Buntin & R Whitefoot
3rd Pisces Y102-1 N Wiggin & S Burton
4th Cherokee Y12 J Parker & J Pye

10.50

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Wet Feet Laser 140103 R Hannant
2nd   Laser 59735 J Patience
3rd Aquaholic Topper 45028 N Stiff
4th   Topper 65000 N Ackroyd
5th No Name Topper 47568 A Holden
6th Bubble Topper 29609 E Edwards
7th of the opera Phantom 947 P Wren
8th   Topper 47087 J Percival-Cook
9th Top Banana Topper 15073 C Haslam
10th   Topper 43215 A Jamieson

12.05

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Cherokee Y12 J Parker & J Pye
2nd Blue Ripple Y173 J Buntin & R Whitefoot
3rd Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
4th Pisces Y102-1 N Wiggins & S Burton

12.10

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Laser 59735 J Patience
2nd of the opera Phantom 947 P Wren
3rd Wet Feet Laser 140103 R Hannant
4th Topper 45000 N Ackroyd
5th Bubble Topper 29069 E Edwards
6th Topper 47568 A Holden
7th Furious Topper 43215 A Jamieson
8th Topper 47087 J Percival-Cook
9th Aquaholic Topper 45028 N Stiff
10th Top Banana Topper 15073 C Haslam
Retired Third Time Lucky Enterprise20588 J Banham & I Barnham

13.45

Position Boat Name Sail Number Crew
1st      
2nd
3rd

13.50

Position Boat Name Sail Number Crew
1st   Laser 59735 J Patience
2nd RS500 546 N Ackroyd & A Holden
3rd of the opera Phantom 947 P Wren
4th Aquaholic Topper 45028 N Stiff
5th Laser 140103 R Hannant
6th Top Banana Topper 15073 C Haslam
7th Furious Topper 43215 A Jamieson
Retired Aqau-fresh Laser 163430 C WIllis

Back to Top

8th - Points/Ladies

10.45

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Cherokee Y12 J Parker & R Redington
2nd Blue Ripple Y173 J Buntin & R Whitefoot
3rd Voyager Y130 P Richardson & R Hatersley
4th Brandy Bottle Y91 P Barker & T Whiting
5th Kookaburra Y75 P & R Claxton
6th Sunbeam Y100 M & F Holmes
7th Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
8th Trouncer Y87 I Patience & M Ackroyd
9th Topaz Y4 G Ross & S Dixon
10th Misty Morning Y104 B Westgate & A Fryer
11th Pisces Y101 N Wiggins & S Burton

10.50

Position Boat Name Sail Number Crew
1st   Laser 175761 R Dugdale
2nd   Laser 59735 N Ackroyd
3rd Raffles Laser 193762 R Hannant
4th Michil Laser 163108 K West
5th   Laser 164473 T Storey
6th Whipp-IT Laser Radial 163430 H Whipp
7th   Topper 15073  
8th Jamie Dodger Topper 24659 E Wildman
9th Wet Feet Laser 140103 G Mardle
10th Pootle Wayfarer 2719 T & J Vincent
11th Furious Topper 43215 A Jamieson
12th Cadbury Topper 42507 T Wildman
13th Aqua-Fresh Laser Radial 163430 C Willis
Retired   Topper 45000 J Patience

12.05

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Brandy Bottle Y91 P Barker & T Whiting
2nd Topaz Y4 G Ross & S Dixon
3rd Blue Ripple Y173 J Buntin & R Whitefoot
4th Voayger Y130 P Richarson & R Hatersley
5th Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
6th Cherokee Y12 J Parker & R Redington
7th Kookaburra Y75 R & P Claxton
8th Pisces Y101 N Wiggins & S Burton
9th Trouncer Y87 I Patience & M Ackroyd
10th Misty Morning Y104 B Westgate & A Fryer
11th Tempest 114 S Bailey & A Barnham

12.10

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Laser 59735 N Ackroyd
2nd Laser 175761 R Dugdale
3rd Raffles Laser 193762 R Hannant
4th Laser 149617 C Drew
5th Laser 164473 T Storey
6th Furious Topper 43215 A Jamieson
7th Top Banana Topper 15073 C Haslam
8th Pootle Wayfarer 2719 J & T Vincent
9th Whipp-IT Laser Radial 19730 H Whipp
10th Wet Feet Laser 140103 G Mardle
11th RS500 546 J Patience
12th 3rd time lucky Enterprise 20588 E Bailey & I Barnham-Brown
13th Jamie Dodger Topper 24559 E Wildman
14th Michil Laser 163108 K West
15th Cadbury Topper 42507 T Wildman
16th Aqua-Fresh Laser Radial 163430 C Willis

13.45

Position Boat Name Sail Number Crew
1st      
2nd
3rd

13.50

Position Boat Name Sail Number Crew
1st   Laser 149617 C Drew
2nd Laser 59735 J Patience
3rd Laser 164473 T Storey
4th LAser 175761 R Dugdale
5th Top Banana Topper 15073 C Haslam
6th Furious Topper 43215 A Jamieson
7th Raffles Laser 193762 R Hannant
8th RS500 546 N Ackroyd
9th Whipp-IT Laser Radial 19730 H Whipp
10th Enterprise 20588 I Barnham-Brown & E Bailey
=11th Wet Feet Laser 140103 G Mardle
=11th Tempest 114 S Bailey & A Barnham
13th Aqua-Fresh Laser Radial 163430 C Willis
Retired Jamie Dodger Topper 24659 E Wildman

Back to Top

15th - Martin Dugdale Trophy

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Topper 47568 A Holden
2nd Topaz Y4 G Ross & S Dixon
3rd Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
4th Blue Ripple Y173 J Buntin & R Whitefoot
5th Aquaholic Topper 45028 N Stiff
6th Whipp-IT Laser 168838 H Whipp
7th Laser 175761 R Dugdale
8th Kookaburra Y75 R & P Claxton
9th Cherokee Y12 J Parker & J Pye
10th Michil Laser 163108 K West
11th Top Banana Topper 15073 C Haslam
12th Trouncer Y78 I Patience & M Ackroyd
13th Misty Morning Y104 B Westgate & A Fryer
14th Pipedream Y172 R Hannant & L Drew
15th Topper 24059 E Wildman
16th Cadbury Topper 42507 T Wildman
17th Jackaroo Topper 19388 J Barnham
18th Pootle Wayfarer 2719 T & J Vincent
19th Aqua-Fresh Laser 163430 C Willis
20th Merlin 2461 T Drew & Cliff
21stIts impossible Tempest 114 S & J Bailey
Retired Laser 59735 J Patience

Back to Top

22nd - Topper Open/Points

Race 1

Position Boat Name Sail Number Crew
1st 33328 N Ackroyd
2nd 47501 E Edwards
3rd 47222 J Berry
4th 47116 A Sabberton
5th 45857 F Campbell
6th 47222
7th 45000 J Patience
8th 24659 E Wildman
9th 15073 C Haslam
10th 42507 T Wildman
11th 43215 A Jamieson
12th 45586 O Leary
13th 11363 E Boston

Race 2

Position Boat Name Sail Number Crew
1st 47116 A Sabberton
2nd 33328 N Ackroyd
3rd 47222 J Berry
4th 47501 E Edwards
5th 45000 J Patience
6th 45857 F Campbell
7th 43215 A Jamieson
8th 11363 E Boston
9th 47222
10th 24659 E Wildman
11th 42507 T Wildman
12th 45586 O Leary
Retired 15073 C Haslam

Race 3

Position Boat Name Sail Number Crew
1st 47116 A Sabberton
2nd 33328 N Ackroyd
3rd 45000 J Patience
4th 47222 J Berry
5th 47501 E Edwards
6th 47222
7th 45857 F Campbell
8th 43215 A Jamieson
9th 24659 E Wildman
Retired 42507 T Wildmanm
Retired 15073 C Haslam

Race 4

Position Boat Name Sail Number Crew
1st 33328 N Ackroyd
2nd 45000 J Patience
3rd 47222 J Berry
4th 47116 A Sabberton
5th 45757 T Pearce
6th 15073 C Haslam
7th 45747 O Leary
8th 47222
9th 43215 A Jamieson
10th 47116 F Campbell
11th 11363 E Boston
Retired 24659 E Wildman
Retired 47501 E Edwards

Overall Results

Position Boat Name Sail Number Crew
1st 33328 N Ackroyd
2nd 47116 A Sabberton
3rd 47222 J Berry
4th 45000 J Patience
5th 47501 E Edwards
6th 45857 (47116) F Campbell
7th 47222
8th 43215 A Jamieson
9th 24659 E Wildman
10th 15073 C Haslam
11th 45586 (45747) O Leary
12th 11363 E Boston
13th 42507 T Wildman

Points

Race 1

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Cherokee Y12 J Parker & R Redington
2nd Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
3rd Pisces Y101 N Wiggins & S Burton
4th L163108 K West
5th L118358
Retired Brandy Bottle Y91 P Barker & T Whiting

12.20

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Cherokee Y12 J parker & R Redington
2nd Kittiwake Y103 I Hanson & Q Stewart
3rd Brandy Bottle Y91 P Barker & T Whiting
4th Laser Laser 149617 C Drew
5th Pisces Y101 N Wiggins & S Burton
6th Laser 163108 K West
Retired Laserf 118359 T Drew

13.50

Position Boat Name Sail Number Crew
1st
2nd
3rd

Back to Top

March

1st - Points

10.45

Position Boat Name Sail Number Crew
1st
2nd
3rd

10.50

Position Boat Name Sail Number Crew
1st   Topper 45000 N Ackroyd
2nd   Topper 47568 A Holden
3rd   Topper 146420 C Drew
4th   Topper 45877 A Jamieson
5th   Topper 47087 J Percivon-Cooke
Retired   Topper 42507 T Wildman
Retired   Topper 24659 E Wildman

12.05

Position Boat Name Sail Number Crew
1st
2nd
3rd

12.10

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Topper 45000 N Ackroyd
2nd Topper 19388 W Penny
3rd Topper 47087 J Percivon-Cooke
4th Topper 45877 A Jamieson
Retired Laser Raidal 146820 C Drew
Retired Topper 47568 A Holden
Retired Topper 24654 E Wildman
Retired Topper 42507 T Wildman

13.45

Position Boat Name Sail Number Crew
1st      
2nd
3rd

13.50

Position Boat Name Sail Number Crew
1st   Topper 45000 N Ackroyd
2nd Topper 47568 A Holden
3rd Topper 19388 W Penny
4th Topper 42507 T Wildman
5th Topper 45877 A Jamieson
Retired Topper 24654 E Wildman
Retired Laser 163430 C Wiggin

Back to Top

8th - Ramuz Tropy & Points

Ramuz Trophy

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Blue Ripple Y173 J Buntin & R Whitefoot
2nd Kittiwake Y103 Q Stewart & I Hanson
3rd Misty Morning Y104 B Westgate & A Fryer
4th Cherokee Y12 J Parker & R Redington
5th Kookaburra Y75 R & P Claxton
6th Pootle Wayfarer 2719 T & J Vincent
7th Its Impossible Tempest 114 S & J Bailey & A Barham
Retired Pisces Y101 N Wiggin & S Burton
Retired Pickety Witch Merlin 2461 T Drew & J Clark

Points

10.50

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Topper 47568 A Holden
2nd Stressy Topper 33328 R Dugdale
3rd Laser 59735 N Ackroyd
4th Laser 175761 F Foulds
5th Topper 45000 J Patience
6th Jamie Dodger Topper 24659 E Wildman
= 7th Raffles Laser 193762 R Hannant
= 7th Cadbury Topper 42507T Wildman
9th Laser Blade Laser 112533 J Osborn
10th Laser 164473 T Storey
11th Dude! Laser 35474 E Bailey
12th Whipp-IT Laser Radial 19730 H Whipp
13th Michil Laser 163108 K West
14th Aqua-Fresh Laser 163430 C Willis

12.10

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Topper 47568 A Holden
2nd Topper 45000 F Foulds
3rd Laser 175761 J Patience
4th Laser 59735 N Ackroyd
5th Stressy Topper 33328 R Dugdale
6th Laser Blade Laser 112533 J Osborn
7th Jamie Dodger Topper 24659 E Wildman
8th Raffles Laser 193762 R Hannat
9th Laser 164473 T Storey
10th Top Banana Topper 15073 C Haslam
11th Michil Laser 163108 K West
12th Dude! Laser 35474 E Bailey
13th Cadbury Topper 42507 T Wildman
Retired Aqua-Fresh Laser 163430 C Willis
Retired Third Time Lucky Enterprise 20588 I Barham & J Barnham

12.45

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Blue Ripple Y173 J Buntin & R Whitefoot
2nd Kittiwake Y103 Q Stewart & I Hanson
3rd Cherokee Y12 J Parker & R Redington
4th Misty Morning Y104 B Westgate & A Fryer
5th Kookaburra Y75 R & P Claxton
6th Its Impossible Tempest 114 S & J Bailey & A Barham

13.30

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Laser 59735 N Ackroyd
2nd Laser 175761 R Dugdale
3rd Topper 47568 A Holden
4th Topper 33328 F Foulds
5th Michil Laser 163018 K West
6th Raffles Laser 193762 R Hannant
7th Dude! Laser 35474 E Bailey
8th Whipp-IT Laser Radial 161730 H Whipp
9th Topper 15073
10th Sabre Laser 169024
11th Pickety Witch Merlin Rocket 2461 T Drew & J Clark
12th Aqua-Fresh Laser Radial 163430 C Willis
Retired Laser 164473 T Storey
Retired Splash 213
Retired Splash 832 K Pettitt
Retired Jamie Dodger Topper 24659 E Wildman
Reitred Topper 45000 J Patience
Retired Topper 42507

Back to Top

15th - End of Season Regatta

Enterprises - Race 1

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Sharkie E17002 K & P Edwards
2nd Apache E1704 E & J Bailey
3rd Blue Tack E7666 W Penny & E Wildman

Enterprises - Race 2

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Sharkie E17002 K & P Edwards
2nd Blue Tack E7666 W Penny & E Wildman
3rd Apache E1704 E & J Bailey

Enterprises - Race 3

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Sharkie E17002 K & P Edwards
Retired Blue Tack E7666 W Penny & E Wildman

Keelboats - Race 1

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Topaz Y4 G Ross & S Dixon
2nd Voyager Y130 P Richardson & Crew
3rd Blue Ripple Y173 J Buntin & R Whitefoot
4th Kittiewake Y103 Q Stewart & I Hanson
5th Kookaburra Y75 P & R Claxton
6th Tansky Y9 T Fields & M Tinge
7th Misty Morning Y104 B Westgate & A Fryer
8th Out of the Blue Y34 S Cliffe & C Hanson

Keelboats - Race 2

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Topaz Y4 G Ross & S Dixon
2nd Kookaburra Y75 R & P Claxton
3rd Voyager Y130 P Richardson & Crew
4th Kittiewake Y103 Q Stewart & I Hanson
5th Tansky Y9 T Fields & M Tinge
6th Misty Morning Y104 B Westgate & A Fryer
7th Blue Ripple Y173 J Buntin & R Whitefoot
8th Out of the Blue Y34 S Cliffe & C Hanson

Keelboats - Race 3

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Blue Ripple Y173 J Buntin & R Whitefoot
2nd Kittiewake Y103 Q Stewart & I Hanson
3rd Topaz Y4 G Ross & S DIxon
4th Tansky Y9 T Fields & M Tinge

Dinghies - Race 1

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Laser 54735 N Ackroyd
2nd Laser 168838 H Whipp
3rd Warrior Topper 45877 A Jamieson
4th Top Banana Topper 15073 C Haslam
5th Cadbury Topper 42507 T Wildman
6th Topper 45000 H Holden
7th Merlin Rocket 2465 T Drew & Crew

Dinghies- Race 2

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Laser 59735 N Ackroyd
2nd Warrior Topper 45877 A Jamieson
3rd Top Banana Topper 15073 C Haslam
4th Cadbury Topper 42507 T Wildman
5th Aquafresh Laser 163430 C Willis
6th Merlin Rocket 2465 T Drew & Crew
Retired Laser 168838 H Whipp

Dinghies - Race 3

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Warrior Topper 45877 A Jamieson
2nd Laser 59735 N Ackroyd
3rd Top Banana Toppert 15073 C Haslam
4th Merlin Rocket 2465 T Drew & Crew
5th Aquafresh Laser 163430 C Willis
6th Laser 168838 H Whipp

Back to Top

Overall Winners

Enterprises - Opel Trophy

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Sharkie E17002 K & P Edwards

Singlehanders - Dun Cup

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Warrior Topper 45877 A Jamieson

Davies Barometer

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Topaz Y4 G Ross & S Dixon

Regulars

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Topaz Y4 G Ross & S DIxon

Club Trophy

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Blue Ripple Y173 J Buntin & R Whitefoot

Millhouse Trophy

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Topaz Y4 G Ross & S Dixon

Mollie Mug

Position Boat Name Sail Number Crew
1st Laser 59735 N Ackroyd

Back to Top